Projekt PSI

Forum dotyczące projektu z PSI


#1 2008-10-12 00:17:42

michal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-12
Posty: 11
Punktów :   

Propozycje tematu projektu

Niech każdy kto ma jakiś pomysł napisze swoją propozycję tematu naszego projektu.


Mój pomysł - program dla osoby prowadzącej ewidencję składek członkowskich pielęgniarek.

Szczegóły:

Otóż wszystkie pielęgniarki i położne w Polsce muszą małą część swojej pensji (jakiś 1%) odkładać na wspólny fundusz, z którego później mogą otrzymać np. dofinansowanie do szkolenia albo zapomogę w razie jakiejś kryzysowej sytuacji. Zbieraniem i ewidencjonowaniem takich haraczy zajmują się tzw. Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych.

Moja ciotka pracuje w właśnie w takiej firmie. Jej funkcja to między innymi wklepywanie do komputera ile kto w jakim miesiącu zapłacił składki. Informacje takie dostaje na wydruku od pracodawcy lub od pielęgniarki indywidualnie. Póki co używa do tego celu MS Excella ale jest to bardzo niewygodne z kilku względów:
- pielęgniarki mogą "migrować" między zakładami pracy i potrzebujemy zapisać historię pracy każdej z nich
- zdarzają się zmiany danych osobowych pielęgniarek oraz dane firm
- istnieje potrzeba łatwego zestawienia rocznego składek danej osoby (suma w danym roku)
- zdarza się, że zakład pracy nie wyśle dokładnego zestawienia kto ile zapłacił, a jedynie łączna sumę składek i listę tychże pracowników, wówczas należy jedynie zaznaczyć że podane osoby wpłaciły składkę nie wpisując do bazy konkretnej sumy
- istnieją jeszcze dwie inne bazy danych z przydatnymi informacjami: baza z danymi wszystkich pielęgniarek (często uaktualniana) oraz baza księgowości - tam mamy informacje na temat przelewów na konto, czyli np. zakład pracy A wysłał w sumie w miesiącu B kwotę C, tylko jest mała rozbieżność z bazą która my będziemy tworzyć i zarządzać - zdarza się, że ktoś wyśle zaległą składkę i ona jest księgowana z datą przyjścia a u nas musi trafić do odpowiedniego miesiąca (np. w lipcu ktoś wysłał zaległą składkę z lutego, w naszej bazie ta składka trafia z datą lutową, a w bazie księgowości istnieje z datą lipcową). Można by te bazy wykorzystać
- zdarza się że pielęgniarka zmieniła nazwisko (ślub, etc.) a użytkownik naszego programu nie wie o tym i tworzy nową osobę w swojej bazie - w momencie gdy sie dowiaduje o zmianie nazwiska powinien mieć możliwość łatwego "sklejenia" tych dwóch osób

Offline

 

#2 2008-10-12 00:19:04

domi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-12
Posty: 5
Punktów :   

Re: Propozycje tematu projektu

1) możemy dać kilka propozycji tematu (wybór razem z prowadzącym na ćwiczeniach - czyli w ten wtorek)
2) Deadline: niedziela 20-00, trzeba podac temat i opis tematu (ok 5 zdań)
3) w trakcie semestru możemy po uzgodnieniu z prowadzącym "okroić" projekt, jesli temat okaże się zbyt obszerny (chociaż byłabym ostrożna z tym)

jak po powyżsyzm opisie widać, jednak to nie będzie takie bardzo łatwe, trzeba będzie sporo rozkminić.. bo się z tego pokaźna baza danych robi
----------------------------------------------------------------------------------


Ja ze swojej strony mogę zaproponować system aptekarski ; )

popytałam na razie tak pobieżnie:
mama pracuje w aptece,
oni mają już takie coś zrobione..
czyli nasza robota byłaby czysto hipotetyczna...


powiedziala mi, że jest to dosc skomplikowane..
chociaż czytając opis Michała, to już nie wiem co by było bardziej- to, czy jego



otóż:
System do wspomagania działania apteki
powinien przechowywać

<stan leków w magazyniej + dane leków, które można zamówić>
- dane wszystkich leków (nazwa, CENA, dawka, ILOŚĆ W MAGAZYNIE, czy na recepte, z jakiej hurtowni..)
- dane leków "recepturowych" - do zrobienia przez farmaceutę

- dane klientów bioracych leki na recepte: Imie, Nazwisko, PESEL, renta inwalidzka, nr kasy chorych, Nazwisko LEKARZA który wystawił receptę

-dane hurtowni, z których sie zamawia leki
- zniżki, rabaty w danym dniu na dane leki - zestawienie


Powinno to działac tak, że przychodiz pacjent, prosi dany lek, można sprawdzić łatwo, czy jest on dostępny, za ile, ewentualnie kiedy powinien być.._____________________

no to taki szkic był

2 pomysły to już sporo

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl